حفاظت از داده ها

اطلاعیه حفاظت از داده‌ها

اعتماد و حریم خصوصی داده‌های شما اهمیت ویژه‌ای برای ما و موفقیت کسب‌وکار ما دارد. ما اطلاعاتی درباره مشتریانمان جمع‌آوری می‌کنیم و در اینجا درباره نوع اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم، علت اینکه این کار را انجام می‌دهیم و نحوه استفاده از آن‌ها را توضیح می‌دهیم. همچنین می‌توانید نحوه اصلاح اطلاعاتی را که در اختیار ما می‌گذارید، ببینید.

FX Choice Limited (که از این پس با نام FXChoice به آن اشاره می‌شود)، «شرکت کسب‌وکار بین‌المللی» با شماره ثبت 000003992 و نشانی ثبتی: New Horizon Building, Ground Floor, 3 1/2 Miles Philip S.W. Goldson Highway, Belize City, Belize است. FXChoice تحت مجوز و نظارت کمسیون خدمات مالی، نهاد نظارتی بلیز، است. FXChoice دارای مجوز شماره 000067/301 صادر شده از سوی کمسیون خدمات مالی است. این شرکت به‌طور کامل منطبق با «قانون شرکت‌های تجاری بین‌المللی»، فصل 270، نسخه اصلاح شده سال 2000 است. اطلاعات بیشتر درباره FXChoice در myfxchoice-ir.org دردسترس است.

ما خدمات سرمایه‌گذاری (فارکس) را به‌صورت جهانی ارائه می‌دهیم و قاطعانه از تمامی قوانین قابل اجرای مربوط به ما پیروی می‌کنیم. FXChoice، براساس ماده 3، بند 2 از «قوانین» (EU) 2016/679 «پارلمان اروپا» و «شورای اروپا» مورخ 27 آوریل 2016، یعنی «قوانین حفاظت از داده‌های عمومی» (GDPR)، کنترل کننده داده‌های شخصی است.

«اطلاعیه» حاضر، مربوط به خدماتی است که به «مشتریان اتحادیه اروپا» ارائه می‌شود.

برای بازکردن و نگهداری حساب از سوی مشتریان «اتحادیه اروپا» (EU)، ما اطلاعات شخصی را دریافت و حفظ می‌کنیم. برای اطمینان از رعایت الزامات قانونی و احترام به حریم خصوصی مشتریانمان از طریق حفظ محرمانگی داده‌های آن‌ها، در این اطلاعیه نحوه مدیریت این نوع از اطلاعات از سوی ما شرح داده شده است.

نحوه تماس با FXChoice

درصورت داشتن هرگونه سؤال درباره حقوق حریم خصوصی، یا تمایل به تغییر تنظیمات حریم خصوصی، می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر با ما تماس بگیرید:

 • از طریق تماس با «پشتیبانی مشتریان» با شماره +52 556 826 8868;
 • از طریق ایمیل به نشانی [email protected]
 • با استفاده از خدمات چت زنده در وب‌سایت FXChoice
 • از طریق پست سفارشی به نشانی: New Horizon Building, Ground Floor, 3 1/2 Miles Philip S.W. Goldson Highway, Belize City, Belize

اطلاعات بیشتر درباره FXChoice در myfxchoice-ir.org دردسترس است.

نحوه و علت استفاده از داده‌های شخصی شما

ما در راستای الزامات قوانین «اروپا»، داده‌های شخصی شما را جمع‌آوری و پردازش می‌کنیم. ما داده‌های شما را با تمرکز بر هدفی خاص پردازش می‌کنیم و به این امر واقف هستیم که نمی‌توانیم بدون محدودیت از داده‌هایتان استفاده کنیم. ما به دلایل مختلف داده‌های شخصی شما را جمع‌آوری و پردازش می کنیم و برای استفاده از این اطلاعت، بر تعدادی مبانی قانونی مختلف اتکا می‌کنیم. برای مثال، از داده‌های شما برای پردازش درخواست، کمک به ارائه خدمات، اطمینان از ارائه بهترین خدمات ممکن، جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به حساب‌هایتان و برآورده کردن الزامات نظارتی و حقوقی‌مان استفاده می‌کنیم.

هدف از این «اطلاعیه حفاظت از داده‌ها»، توضیح نحوه و علت پردازش اطلاعات شخصی شما است.

1. عمل کردن به قرارداد یا روابط پیش از قرارداد. ورود به قرارداد و اجرای قرارداد خدمات.

 • روابط پیش از قرارداد

  پیش از آنکه ما خدماتی را به شما ارائه دهیم، باید برای پردازش درخواستتان و ارزیابی شرایطی که بر اساس آن می‌توانیم با شما وارد قرارداد شویم، یک سری داده‌های شخصی را جمع‌آوری کنیم. این کار شامل، به عنوان مثال، جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی می‌شود.

  هدف از جمع‌آوری اطلاعات، شناسایی مشتریان آینده و ارزیابی تناسب خدماتی است که درخواست کرده‌اند.

  اگر ما هنوز با شما قراردادی نداریم، اما شما (از طریق «تماس با ما»، «چت زنده» یا «تماس تلفنی») از ما خواسته اید که کاری را به عنوان قدم اول انجام دهید (به عنوان مثال، ارائه یک مظنه)، ما برای انجام آنچه که شما می خواهید به پردازش اطلاعات شخصی شما نیاز داریم.

  برای اینکه بتوانید از خدمات ما استفاده کنید، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای انجام این کار، لطفاً اطلاعات شخصی خود مانند نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و کشور خود را ارائه دهید. هنگامی که حساب کاربری شما ایجاد شد، می توانید حساب های واقعی یا مجازی در کابین شخصی خود باز کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی را با اعلام رضایت خود از قبل دریافت کنید.

  موارد فوق حتی اگر شما قراردادی با ما نداشته باشید، در صورتی که پردازش در رابطه با یک قرارداد بالقوه با شما باشد، اعمال خواهند شد. پس از دو سال مدت زمان ذخیره سازی داده ها به پایان می رسد و داده های شما حذف خواهند شد.

 • مدیر حساب‌های چندگانه (МАМ) / روابط پیش‌قراردادی همکار

  پیش از آنکه فعالیتتان را به عنوان مدیر حساب‌های چندگانه / همکار FXChoice آغاز کنید، برای پردازش درخواستتان و همچنین ارزیابی شرایطی که می‌توانیم با شما وارد قرارداد شویم، باید برخی اطلاعات شخصی از شما گردآوری کنیم. برای مثال، گردآوری و پردازش اطلاعات شخصی ازجمله این موارد است. هدف جمع‌آوری اطلاعات، تعیین مناسب بودن شما برای فعالیت به عنوان مدیر حساب‌های چندگانه / همکار است.

  برای اینکه بتوانید شروع به استفاده از خدمات MAM / برنامه همکار ما کنید، ابتدا باید فرم درخواست را تکمیل کنید. برای این کار، لطفاً برخی اطلاعات شخصی، ازجمله نام، نشانی ایمیل، شماره تلفن، تلگرام/اسکایپ (در صورت تمایل) و کشورتان را ارائه کنید. پس از ارسال درخواستتان، یکی از مدیران همکار ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرید.

  طی فرایند بررسی درخواستتان، در صورت تمایل، ممکن است اطلاعاتی را از طرف شما در رابطه با تجربه و مناسب بودنتان برای خدمات MAM / برنامه همکار ما دریافت کنیم. پس از اینکه درخواستتان را تأیید کردیم، می‌توانید حسابی باز کنید و سپس ما داده‌های شخصی‌تان را بر مبنای قرارداد پردازش خواهیم کرد.

  اگر درخواستتان را تأیید نکنیم، یا اگر شما به هر دلیلی درخواستتان را پس بگیرید، همه داده‌های شخصی‌تان را که در ارتباط با درخواست از شما جمع‌آوری کرده‌ایم حذف خواهیم کرد، مگر آنکه مطابق قوانین قابل اجرا ملزم به ذخیره کردن «داده‌های شخصی» باشیم.

 • برای اجرای یک قرارداد

  برای باز کردن یک حساب کاربری واقعی برای شما، ما باید اطلاعات هویت شما را شناسایی کرده و مناسب بودن خدمات خود به شما را بسنجیم. به این منظور اطلاعات شخصی که در زیر شرح داده شده را درخواست خواهیم کرد.

  ما این اطلاعات را جمع آوری می کنیم تا بتوانیم خدمات مد نظر شما را بر اساس توافقنامه مشتری خود ارائه دهیم:

  • برای اداره حسابهای شما؛
  • برای مدیریت و اجرای سفارش ها یا درخواست های خدمات شما؛
  • برای تحقق توافق های انجام شده با شما.

  ا از اطلاعاتی که ارائه می هید برای شناسایی و جلوگیری از اقدامات غیرمجاز یا اقدامات غیرمطابق با توافقنامه مشتری، خط مشی ها، شرایط و ضوابط ما و همچنین به منظور پردازش، گزارش و پذیرش هر گونه درخواست سپرده یا برداشت مربوط به خدمات ارائه شده استفاده می کنیم. علاوه بر این، این اطلاعات به ما کمک می کند تا شرایط قانونی مربوط به تحقق قرارداد با شما را اجرا کنیم.

  گاهی اوقات ممکن است ما برای کمک به بهبود خدماتی که ارائه می‌دهیم، اطلاعات بیشتری را از شما درخواست کنیم. همچنین ممکن است به دلیل بخشی از الزامات نظارتی، به‌صورت مجزا، به اطلاعات بیشتری برای نگهداری داده‌های شما نیاز داشته باشیم.

  به عنوان بخشی از این فرایند، ممکن است ملزم به ارسال برخی از اطلاعات شخصی به طرف میانجی یا طرف دیگر قرارداد باشیم (به عنوان مثال، اگر تراکنش پرداخت انجام داده‌اید، اطلاعات مربوط به پیشرفت تراکنش را به ارائه دهندگان پرداخت یا بانک‌ها ارائه می‌دهیم).

  اگر بخواهید که برخی اطلاعات را ارائه ندهید، به این مفهوم است که ما نمی‌توانیم خدماتی را که درخواست کرده‌اید به شما ارائه دهیم.

  ما اطلاعات را تا جایی که بتوانیم به‌روز نگه می‌داریم و در صورتی که به ما اطلاع دهید این اطلاعات، مانند نشانی شما، تغییر کرده است، آن اطلاعات را فوراً اصلاح می‌کنیم.

2. تبعیت از الزامات قانونی

برای تبعیت از برخی الزامات قانونی لازم است که اطلاعات شخصی شما را پردازش کنیم. برای مثال:

 • برای گزارش و پاسخ دادن به پرسش‌های مطرح‌شده از سوی نهادهای نظارتی، ارائه اطلاعات به نهادهای نظارتی (برای نمونه، کمسیون خدمات مالی یا «واحد اطلاعات مالی»)، مجری قانون و سایر ارگان‌های دولتی؛
 • برای راستی‌آزمایی سن؛ برای ارائه اطلاعات به «نهادهای محافظت از داده» در راستای تبعیت از الزامات تعریف شده از سوی GDPR؛
 • برای راستی‌آزمایی داده‌های شخصی ارائه شده به ما و همچنین برای برآورده کردن الزامات قانونی و انطباقی، شامل جلوگیری از پول‌شویی، فرار مالیاتی، تأمین مالی تروریسم و کلاه‌برداری. برای مثال، ما باید شما را شناسایی کنیم، هویت شما را به تأیید برسانیم، فعالیت‌ها و تراکنش‌هایتان را بررسی کنیم و پروفایل ریسک پول‌شویی شما را تعیین کنیم. برای رسیدگی به اتهامات کلاه‌برداری و جلوگیری از کلاه‌برداری از سوی اشخاص ثالث یا مشتریان.
 • برای جمع‌آوری اطلاعات درباره دانش و تجربه، ظرفیت مالی، اهداف سرمایه‌گذاری و رویکرد مشتریان نسبت به ریسک/بازده خدمات ارائه شده پیش از ارائه آن‌ها.
 • برای برآورده کردن الزامات تعریف‌شده از سوی:
  • قانون (جلوگیری از) پول‌شویی و تروریسم
  • مجوز «شرایط متداول برای معاملات اوراق بهادار» یا «معامله با استفاده از ارز خارجی» مربوط به کمیسیون خدمات مالی بین‌المللی بلیز
  • قانون (نگهداری از) سوابق حسابداری 2013
  • قوانین (EU) 2016/679 مربوط به «پارلمان اروپا» و «شورای اروپا» مورخ 27 آوریل 2016 و همه قوانین مربوط به کمیسیون خدمات مالی بین‌المللی بلیز
  • و سایر ابزارهای قانونی مرتبط با حسابداری صحیح و قانونی؛
 • برای ارائه اطلاعات به دادگاه و اشخاص ثالث در جریان جلسات رسیدگی در دادگاه، در راستای الزامات قوانین دادگاهی و سایر قوانین حقوقی قابل اجرا؛

3. مواردی که اعلام رضایت کرده‌اید

در برخی موارد، داده‌های شخصی‌تان را فقط با رضایت قبلی شما پردازش می‌کنیم. رضایت، دلیل مجزایی برای پردازش داده‌های شخصی شما است و هدف از پردازش در آن مشخص می‌شود.

اگر رضایت مناسب را به ما ارائه دهید، تا پیش از پس‌گرفتن آن از اطلاعاتتان برای موارد زیر استفاده می‌کنیم:

 • اطلاع‌رسانی درباره خدماتی که ممکن است به آن علاقه‌مند باشید؛
 • ارائه پیشنهادهای سفارشی‌سازی شده و خدمات مشتری شخصی‌سازی شده؛
 • ارائه فرصت‌ها یا اطلاعات مداومی که فکر می‌کنیم به آن علاقه داشته باشید؛
 • بررسی نیازهای همیشگی شما؛
 • ارائه ایمیل های گاه به گاه مربوط به ویژگی های مفید، پیشنهادها و سایر پیام های مرتبط با بازاریابی؛
 • ارسال خبرنامه‌ها و اطلاعاتی درباره فرصت‌های دیگری که فکر می‌کنیم به آن علاقه داشته باشید (فقط درصورتی اینگونه اطلاعات را به شما ارسال می‌کنیم که اعلام کرده باشید می خواهید آن را دریافت کنید)؛
 • اطلاع‌رسانی به کاربران درباره به‌روزرسانی‌های وب‌سایت؛
 • بهبود محتوای وب‌سایت؛
 • سفارشی‌سازی محتوا و/یا طرح‌بندی وب‌سایت برای هر کاربر

برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم، از شما می خواهیم رضایتتان را اعلام کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید از طریق مدیریت اشتراک های خود در کابین شخصی رضایتتان را پس بگیرید.

اطلاعاتی که درباره شما جمع‌آوری می‌کنیم و نحوه استفاده از اینگونه اطلاعات

اطلاعاتی را که درباره شما نگهداری می‌کنیم، ممکن است بسته به خدماتی که از آن استفاده می‌کنید متفاوت باشد. این نوع اطلاعات ممکن است شامل اطلاعات شخصی‌ای باشد که هنگام جستجو برای خدمات به ما ارائه داده‌اید، اطلاعات شخصی‌ای که به‌صورت خودکار جمع‌آوری می‌کنیم (نشانی IP شما و تاریخ و زمانی که با بازدید از وب‌سایت یا پلتفورم ما، به خدماتمان دسترسی پیدا کرده‌اید)، و اطلاعات شخصی دیگری که از سایر منابع دریافت می‌کنیم.

نگاهی دقیق‌تر به اطلاعاتی که درباره شما نگهداری می‌کنیم، شامل مثال‌های از نحوه استفاده از این اطلاعات، در بخش زیر آورده شده است:

اطلاعات هویتی و تماس

نوع اطلاعات

نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل اقامت، ملیت و سایر اطلاعات موجود روی کارت شناسایی شما و همچنین کپی مدارک شناسایی. نشانی محل سکونت، کپی مدارک اثبات نشانی محل سکونت، اطلاعات تماس، نشانی ایمیل و شماره تلفن. کشور ارائه اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات مالیاتی. فیلم ضبط‌شده از شما و تصویر عکاستان (تأیید ویدیویی شما که هویت و مدارک شناسایی‌تان را تأیید می‌کند).

علت نگهداری

از اینگونه اطلاعات برای شناسایی شما و کمک به مبارزه با کلاه‌برداری و سایر فعالیت‌های غیر قانونی استفاده می‌کنیم. اطلاعات تماس شما برای موارد زیر مورد نیاز است:

 • اداره و مدیریت حساب، محصولات و خدمات؛
 • ارسال پیام‌های خدماتی، پشتیبانی و اداری، یادآوری‌ها، اطلاعیه‌های فنی، به‌روزرسانی‌ها، هشدارهای امنیتی و اطلاعاتی که شما درخواست می‌کنید؛
 • اطلاع‌رسانی درباره تغییرات یا ارتقاهای مهم درباره ویژگی‌ها و نحوه عملکرد آن محصولات و خدمات.

از این اطلاعات برای پاسخ به پرسش‌ها و شکایات شما نیز استفاده می‌کنیم.

ما همچنین برای پیروی از الزامات شناخت مشتری («KYC») خودمان مطابق قوانین و مقررات قابل اجرا و قوانین و مقررات ضد پولشویی، اطلاعات هویتی و داده‌های شخصی حساس را جمع‌آوری و پردازش می‌کنیم.

جزئیات مالی/اطلاعات اشتهای ریسک

نوع اطلاعات

جزئیات حساب معاملاتی، جزئیات حساب دیجیتال، جزئیات حساب بانکی، جزئیات کارت نقدی/اعتباری، جزئیات درآمد، سوابق اداری و پردازش درخواست، جزئیات تراکنش، رویکردها/نیازهای مالی، تجربه معاملاتی، اطلاعات مربوط به مشخصات وکالتنامه.

علت نگهداری

براساس بررسی اطلاعات موجود در پروفایل مشتری، می‌توانیم، برای مثال، به‌طور مؤثر تجزیه و تحلیل کنیم که کدام خدمات برای شما مناسب‌تر است یا به چه خدماتی ممکن است نیاز داشته باشید، تا بتوانیم آن خدمات را به شما ارائه دهیم. همچنین از اشتهای ریسک شما برای کمک به تعیین تناسب محصولات برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنیم.

اطلاعاتی که در ارائه خدمات بهتر به ما کمک می‌کند

نوع اطلاعات

اطلاعات جمع‌آوری شده از شبیه‌سازی‌ها، درخواست‌ها، ورودی‌های رقابت‌ها و غیره. تعاملات تلفنی، ایمیلی یا از طریق کانال‌های دیجیتالی با کارمندان FXChoice. نظرات و پیشنهادات و شکایات پیشین شما.

علت نگهداری

ما اینگونه اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل، ارزیابی و بهبود خدماتمان به مشتریان و همچنین برای اهداف آموزشی و کنترل کیفیت نگهداری می‌کنیم. برای مثال، ممکن است هرگونه ارتباط میان شما و ما، شامل تماس‌های تلفنی، را نظارت و ثبت کنیم.

اطلاعات ارائه شده در دامنه عمومی یا از سوی نهادی دیگر

نوع اطلاعات

اطلاعات دردسترس به‌صورت عمومی، شامل اطلاعاتی موجود در پروفایل شبکه‌های اجتماعی شما که به‌صورت عمومی قابل دسترس است، اطلاعاتی درباره شما که از نهادهای دیگر کسب شده است، برای مثال، دارندگان حساب‌های مشترک یا افرادی که به عنوان نماینده شما تعیین شده‌اند. اطلاعات دردسترس در پایگاه‌های داده‌ای عمومی و خصوصی با هدف بررسی‌های جلوگیری از پول‌شویی.

علت نگهداری

گاهی اوقات از این نوع اطلاعات برای راستی‌آزمایی صحت اطلاعاتی استفاده می‌کنیم که درباره شما در پایگاه داده‌ای نگهداری می‌کنیم. همچنین از این اطلاعات برای درک بهتر ارتباطمان با شما و کمک به پیشنهاد محصولات و خدماتی که فکر می‌کنیم به آن علاقه دارید استفاده می‌کنیم.

اطلاعاتی که رضایت داده‌اید از آن‌ها استفاده کنیم

نوع اطلاعات

برای اینکه بتوانیم از طریق کانال‌های خاصی با شما تماس بگیریم و محصولات و خدمات مرتبط را پیشنهاد دهیم. ما با استفاده از فناوری کوکی‌ها، اطلاعاتی را درباره فعالیت‌های اینترنتی شما جمع‌آوری می‌کنیم که اغلب اوقات می‌توانید از طریق مرورگرهای اینترنت آن را کنترل کنید. در هنگام ارائه خدمات به شما، اطلاعاتی درباره تنظیمات مرورگر اینترنت و «پروتکل اینترنت» (IP) شما و سایر اطلاعات مرتبطی که به ما در شناسایی منطقه جغرافیایی شما کمک می‌کند، جمع‌آوری می‌کنیم.

علت نگهداری

ما از داده‌های فعالیت‌های آنلاین شما برای ارائه بهترین تجربه ممکن در هنگام استفاده از وب‌سایت ما استفاده می‌کنیم. از نشانی پروتکل اینترنت شما برای تخمین منطقه جغرافیایی و از منطقه جغرافیایی شما برای فیلتر کردن ویژگی‌های دردسترس برای کشورتان، مانند روش‌های پرداخت مختلف، استفاده می‌کنیم. همچنین ممکن است از اطلاعات موقعیت مکانی شما برای توسعه مدل‌های تحلیلی ناشناس به‌منظور بهبود خدماتمان استفاده کنیم. این تجزیه و تحلیل به‌هیچ عنوان شخصی نیست و هیچگاه قابل شناسایی نخواهید بود.

 

ممکن است FXChoice مکالمات تلفنی و سایر تعاملات با شما (از طریق ایمیل یا کانال‌های دیجیتال) را ضبط کند. هر زمان که قرار باشد تماس شما با کارمندان ما ضبط شود، حتما به شما اطلاع می‌دهیم.

ممکن است نظرات و پیشنهادات، شکایات پیشین شما را برای تجزیه و تحلیل، ارزیابی و بهبود خدماتمان و همچنین برای اهداف آموزشی کنترل کیفیت جمع‌آوری کنیم. برای مثال، ممکن است هرگونه ارتباط میان شما و کارمندان ما، شامل تماس‌های تلفنی، را نظارت و ضبط کنیم.

ممکن است اطلاعاتی را که از سایر نهادها، برای مثال، دارندگان حساب‌های مشترک یا افرادی که به‌عنوان نماینده شما تعیین شده‌اند دریافت می‌کنیم، جمع‌آوری کنیم.

اینگونه اطلاعات را از طریق فرم‌های درخواست، مدارک مورد نیاز برای بازکردن حساب معاملاتی، اعلامیه‌های ارائه شده توسط شما، ایمیل و سایر کانال‌های مکاتباتی و همچنین مکالمات تلفنی با شما درخواست می‌کنیم.

ما اطلاعاتی را به‌طور غیرمستقیم ازطریق کوکی‌ها، که در زیر به آن اشاره شده است، جمع‌آوری می‌کنیم.

FXChoice در صورت دریافت داده‌های شخصی از فرزندان زیر 18 سال به دلیل عدم نظارت والدین کافی، هیچگونه مسئولیتی ندارد. اگر FXChoice اینگونه اطلاعات را دریافت کند، فوراً آن‌ها را حذف خواهد کرد.

FXChoice فرزندان زیر 18 سال را به‌عنوان مشتری قبول نمی‌کند و هیچگونه داده‌ شخصی‌ای از آن‌ها جمع‌آوری نمی کند.

می‌توانید اطلاعات شخصی‌ای را که به FXChoice ارئه کرده‌اید کنترل کنید

هنگامی که داده‌های شخصی شما در ارتباط با خدمات ارائه شده از سوی ما مورد بررسی قرار می‌گیرد، می‌توانید به حقوق مشخصی تکیه کنید. این حقوق به شما اجازه می‌دهند تا کنترل معناداری روی نحوه پردازش داده‌های شخصی‌تان داشته باشید. می‌توانید از هریک از این حقوق بدون پرداخت هزینه استفاده کنید (در برخی شرایط استثنا ممکن است هزینه معقولی از شما اخذ شود، در غیر این صورت FXChoice می‌تواند از پردازش درخواستتان سر باز بزند)، و ممکن است پیش از ارائه دستورالعمل‌ها از شما بخواهیم تا با ارائه مستندات بیشتر، هویتتان را به تأیید برسانید. پس از اینکه مطمئن شدیم هویتتان را به درستی به تأیید رسانده‌ایم، به اکثر درخواست‌ها بدون تأخیر غیرموجه و ظرف مدت یک ماه پاسخ خواهیم داد. FXChoice درخواست اصلاح داده‌های شخصی شما را ظرف مدت 10 روز تقویمی اجرا می‌کند. ممکن است در شرایط استثنتا، این بازه‌های زمانی تمدید شود و در صورتی که مشمول تمدید زمان شوید، همراه با ارائه دلیل تمدید به شما اطلاع خواهیم داد.

شما از حقوق زیر برخوردار هستید:

 1. دسترسی به داده‌های شخصی

  شما می‌توانید با استفاده از درخواست دسترسی به داده از طریق کانال‌هایی که در بخش «نحوه برقرای تماس با FXChoice» در بالا آورده شده است، به داده‌های شخصی مربوط به خودتان که ما نگهداری می‌کنیم دسترسی پیدا کنید. همه تلاشمان را می‌کنیم که کامل‌ترین فهرست ممکن از اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم. با این حال، ممکن است برخی داده‌های شخصی که در فایل‌های پشتیبان، فایل‌های ثبتی و سوابق ذخیره شده وجود دارد، به علت اینکه FXChoice از آن‌ها به صورت مداوم استفاده نمی‌کند، و در نتیجه فوراً دردسترس نیستند، در آن فهرست آورده نشود. به همین دلیل ممکن است این نوع داده‌های شخصی به شما ارسال نشود. با این وجود، این نوع داده‌های شخصی همچنان مشمول رویه‌های نگهداری از داده‌های استاندارد خواهند بود و فقط مطابق آن رویه‌ها پردازش و نگهداری می‌شوند.

 2. اصلاح/محدود/حذف کردن داده‌های شخصی

  اگر فکر می‌کنید که برخی داده‌های شخصی شما که نزد ما نگهداری می‌شود نادرست است یا منقضی شده است، می‌توانید هر زمان که بخواهید از طریق کانال‌هایی که در بخش «نحوه تماس با FXChoice» در بالا آورده شده است و پس از راستی‌آزمایی اطلاعاتتان، به دنبال داده‌ای که باید اصلاح شود بگردید. اگر درباره دقت اطلاعاتی که نگهداری می‌کنیم اعتراضی دارید، می‌توانید تا زمانی که به شکایتتان رسیدگی می‌شود، درخواست کنید آن اطلاعات محدود شوند.

  اگر گمان می کنید که برخی از اطلاعات را بدون داشتن دلیل قانونی پردازش می‌کنیم، یا اینکه دیگر حق استفاده از داده‌های شخصی شما را نداریم، می‌توانید درخواست کنید که آن اطلاعات نیز حذف شود.

  ما هیچگونه الزامی برای اصلاح و حذف داده‌های شخصی شما نداریم اگر این کار باعث شود که نتوانیم الزامات قراردادی‌مان را در قبال شما برآورده کنیم یا اگر FXChoice ملزم باشد یا اجازه داشته باشد اطلاعات شخصی شما را برای اهداف حقوقی یا در راستای الزامات قانونی پردازش کند.

  از شما می‌خواهیم که هرگونه تغییر مرتبط در داده‌های شخصی‌تان را به ما اطلاع دهید تا بتوانیم داده‌های موجود در سیستم‌هایمان را به‌روز و دقیق نگه داریم.
 3. پس‌گرفتن رضایت

  هر زمانی که رضایتتان را برای پردازش داده‌های شخصی اعلام کنید، به عنوان مثال، برای اینکه بتوانیم درباره یکی از خدمات با شما تماس بگیریم، از این حق برخوردار هستید که هر زمان که بخواهید می‌توانید از طریق مدیریت اشتراک های خود در کابین شخصی رضایتتان را پس بگیرید. اگر رضایتتان را برای پردازش اطلاعات پس بگیرید (و اگر هیچ دلیل دیگری برای ادامه پردازش داده‌هایتان وجود نداشته باشد)، همچنین از این حق برخوردار خواهید بود که درخواست کنید داده‌های شخصی‌تان حذف شود. پس‌گرفتن رضایت، هیچ تأثیری روی قانونی بودن هرگونه پردازش اطلاعات شما براساس رضایت شما پیش از پس‌گرفتن آن نخواهد داشت.

 4. اعتراض به استفاده از داده‌های شخصی برای اهداف خاص

  اگر با نحوه پردازش برخی داده‌های خاص مخالف هستید، می‌توانید ازطریق یکی از کانال‌های معرفی شده در بخش «نحوه تماس با FXChoice» در بالا به آن اعتراض کنید. در چنین مواردی علت پردازش اطلاعات شخصی شما را ارائه می‌دهیم.

  برخی از عملیات‌ها، خودکار و بدون دخالت انسان است و این عملیات ممکن است شامل تصمیم‌گیری‌هایی باشد که منحصراً یا اساساً توسط پردازش‌های خودکار اتخاذ می‌شود. برای جزئیات بیشتر، به بخش «نحوه و علت استفاده از الگوریتم‌ها و تصمیم‌گیری خودکار» در زیر مراجعه کنید. اگر با نتیجه اینگونه «پردازش‌های اتخاذ تصمیم خودکار» موافق نیستید، می‌توانید با یکی از اعضای FXChoice صحبت کنید و نظرتان را بیان کنید و آن تصمیم را ازطریق یکی از کانال‌های تماس معرفی شده در بخش «نحوه تماس با FXChoice» در بالا، به چالش بکشید.

 5. درخواست انتقال داده‌های شخصی به‌صورت الکترونیک

  می‌توانید (در شرایط خاص)، درخواست کنید که داده‌های شخصی‌تان به شما یا ارائه دهنده خدمات دیگری منتقل شود تا بتوانید این داده‌ها را ذخیره کنید یا برای اهداف شخصی در سراسر سرویس‌های دیگر از آن استفاده کنید. ما در قبال هرگونه آسیب، زیان یا اضطراب که شما و/یا ارائه دهنده خدمات منصوب شده از سوی شما، در نتیجه عدم استفاده صحیح از داده‌های شخصی هنگام یا پس از دریافت آن‌ها از سوی ما متحمل می‌شوید، هیچ‌گونه مسئولیتی نداریم.

 6. حق اعتراض

  اگر معتقدید که از قانون‌های قابل اجرا تخطی کرده‌ایم، لطفاً برای مشخص شدن مشکل با ما تماس بگیرید. البته، از این حق نیز برخوردار هستید که اعتراضی را به نهاد نظارتی، به‌طور خاص در «کشور عضو» محل اقامت، محل کار یا محلی که ادعای نقض قانون در آن صورت گرفته است، تسلیم کنید.

  پس از 25 مه 2018، می‌توانید اعتراضتان را به سازمان نظارتی در اتحادیه اروپا تسلیم کنید.

 7. نحوه بهره‌مندی از حقوق

  شما می‌توانید ازطریق تماس با استفاده از هر یک از کانال‌های معرفی شده در بخش «نحوه تماس با FXChoice» در بالا، از حقوق شرح داده شده در بالا بدون هیچ هزینه‌ای بهره‌مند شوید. توصیه می‌کنیم در مکاتباتتان با ما، تا جایی که ممکن است جزئیات بیشتری در اختیار ما بگذارید تا بتوانیم به‌صورت سریع و کارآمد به پرسش‌های شما رسیدگی کنیم. ممکن است در زمان ایجاد این نوع درخواست‌ّ‌ها از شما خواسته شود تا مدرک اثبات هویت و/یااطلاعات تکمیلی دیگری را برای راستی‌آزمایی هویتتان ارائه دهید.

امنیت و محرمانگی

برای کمک به حفاظت از داده‌های شخصی شما در برابر دسترسی، استفاده یا افشای غیرمجاز، از فناوری‌ها و رویه‌های امنیتی مختلفی استفاده می‌کنیم. همچنین اقداماتی انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که فقط افراد دارای مجوزهای لازم می‌توانند به داده‌های شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

ما برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز، تغییر یا افشای نادرست، سوءاستفاده یا ازدست رفتن داده‌ها، سیستم‌ها و رویه‌های سازمان یافته‌ای داریم.

فقط کارمندانی که دارای مجوزهای لازم هستند می‌توانند، درصورتی که آن داده‌ها در رابطه با ارائه خدمات یا مطابق الزامات نظارتی یا قانونی به اجرای وظایفشان مرتبط است، به داده‌های شخصی شما دسترسی داشته باشند. این‌گونه دسترسی می‌تواند، به‌عنوان مثال، شامل کارمندانی باشد که در دپارتمان بازاریابی یا فروش، دپارتمان امور مالی، دپارتمان پشتیبانی مشتریان، هیئت مدیره یا خدمات مشتریان کار می‌کنند.

ما اقدامات داخلی فنی و سازمانی را برای محافظت از داده‌های شخصی شما در برابر دسترسی غیرمجاز، حفظ دقت داده‌ها و برای حصول اطمینان از استفاده صحیح از داده‌هایتان به‌کار می‌بندیم. این تمهیدات امنیتی شامل کدگذاری داده‌های شخصی، فایروال، سیستم‌های شناسایی ورود غیرمجاز، محافظت فیزیکی از ساختمان‌هایی که داده‌های شخصی شما در آن ذخیره می‌شود و رویه‌های امنیتی در سراسر بخش‌های عملیاتی خدمات است. فقط تعداد افراد محدودی که ملزم به حفظ محرمانگی داده‌ها هستند می‌توانند به داده‌های شخصی شما دسترسی داشته باشند. برای ذخیره‌سازی و انتقال داده‌های شخصی شما از الگوریتم‌های کدگذاری قدرتمند استفاده می‌کنیم.

برای اطمینان از امنیت انتقال اطلاعات، از مجوز SSL با کدگذاری 256 بیت برای کدگذاری اطلاعات منتقل شده ازطریق/یا به هر بازدیدکننده در وب‌سایت ما استفاده می‌کنیم.

ما اطلاعات شخصی شما را برای استفاده اشخاص ثالث به آن‌ها نمی‌فروشیم یا واگذار نمی‌کنیم.

علت و نحوه استفاده از الگوریتم‌های خودکار و تصمیم‌گیرنده

از الگوریتم‌های خودکار استفاده می‌کنیم تا بتوانیم در بازه زمانی کوتاه‌تری تصمیم‌های اتخاذ شده را به شما منتقل کنیم و کارآمدیِ فرایندها و خدماتمان را بهبود بخشیم.

یکی از مواردی که در آن از تصمیم‌گیری خودکار استفاده می کنیم، ارزیابی درخواست و اشتهای ریسک، اطلاعات ارائه شده در درخواست، تجربه معاملاتی، درآمد، جزئیات اشتغال و غیره است.

FXChoice از این اطلاعات به صورت مداوم برای اعمال قوانین ارزیابی ریسک داخلی استفاده می کند. از این طریق اطمینان حاصل می‌کنیم که درخواستتان را به‌صورت عادلانه و کارآمد بررسی کرده‌ایم و اینکه معتقدیم شما برای استفاده از خدماتی که ارائه می‌دهیم واجد شرایط هستید.

کوکی‌ها

از فناوری «کوکی» برای جمع‌آوری اطلاعات در وب‌سایتمان استفاده می‌کنیم. کوکی، فایل داده‌ای کوچکی است که یک وب‌سایت روی دیسک سخت کامپیوتر شما ذخیره می‌کند و هدف از آن ثبت سوابق بازدیدتان از وب‌سایت است. کوکی‌ها این امکان را فراهم می‌آورند که راحتی استفاده را بهبود بخشیم و به عنوان مثال با به‌خاطر سپردن گذرواژه‌تان و موارد مورد علاقه‌تان که از آن بازدید کرده‌اید، به شما این امکان را بدهیم که از بخش‌های «مختص اعضای» وب‌سایت بدون نیاز به ثبت‌نام مجدد بازدید کنید. علاوه بر این، ما از کوکی‌ها برای سنجیدن فعالیت در وب‌سایت و بهبود بخشیدن و به‌روزرسانی براساس موضوعاتی که پرطرفدار و کم طرفدار هستند استفاده می‌کنیم.

در بازدیدهای بعدی کاربر، وب‌سایت می‌تواند کوکی‌ها را بخواند. اطلاعات دخیره شده در کوکی ممکن است به عادت‌های مرور وب کاربر در آن وب‌سایت مربوط باشد یا ممکن است شماره شناسایی منحصر به فردی باشد که وب‌سایت بتواند کاربر را هنگام بازدید مجدد از وب‌سایت شناسایی کند.

کوکی‌ها می‌توانند با ذخیره کردن تنظیمات برای عناصر مختلف وب‌سایت، تجربه مرور را در طول زمان بازدید کاربر و حتی در بازدیدهای بعدی او بهبود دهند.

FXChoice از کوکی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات درباره استفاده کاربر از وب‌سایت، شامل مواردی مانند سرعت اینترنت، جزئیات سیستم‌عامل، پیکربندی سخت‌افزار کامپیوتر، زمان و مدت هر بازدید، نشانی‌های IP، موقعیت مکانی و موارد دیگر استفاده می‌کند.

اطلاعاتی که از طریق کوکی‌ها جمع‌آوری می‌شود، به FXChoice کمک می‌کند نحوه استفاده از وب‌سایت، شامل تعداد بازدیدکنندگان، صفحه‌های مشاهده شده در هر بازدید، زمان صرف شده در هر صفحه و موارد دیگر را بهتر متوجه شود. این اطلاعات به FXChoice کمک می‌کند تا تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان فراهم کند.

FXChoice تلاشی برای شناسایی هویت بازدیدکنندگان براساس IP آن‌ها نمی‌کند، مگر آنکه این کار برای شناسایی کلاه‌برداری یا بنا به هر دلیل دیگری براساس قانون الزامی باشد.

بازدیدکنندگان درصورت غیرفعال کردن کوکی‌ها در مرورگر وب، می‌توانند از بیشتر وب‌سایت FXChoice بدون بروز مشکل در کارکرد استفاده کنند. با این حال، برای اینکه سرویس «بک‌آفیس» به‌درستی عمل کند، باید کوکی‌ها فعال باشند.

کوکی‌ها به هیچ طریقی امنیت کامپیوتر شما را به خطر نمی‌اندازند.

برای فعال یا غیرفعال کردن کوکی‌ها، از دستورالعمل‌های ارائه شده ازسوی مرورگر وب، که معمولاً در منوی «راهنمایی»، «ابزار» یا «ویرایش» قرار دارد پیروی کنید.

FXChoice از کوکی‌ها برای ردگیری استفاده کاربران و مشتریان پس از خروج از وب‌سایت ما استفاده نمی کند و اطلاعاتی را که اشخاص ثالث می‌توانند بخوانند و ردگیری کنند، ذخیره نمی‌کند. ما، اطلاعات کوکی‌ها را بدون رضایت صریح کاربران معاوظه نمی‌کنیم، نمی‌فروشیم یا اجاره نمی‌دهیم.

علاوه بر این، ما از «Google Analytics» برای تجزیه و تحلیل نحوه استفاده از وب‌سایتمان استفاده می‌کنیم. « Google Analytics» با استفاده از کوکی‌های روی کامپیوتر کاربران، اطلاعات آماری و سایر اطلاعات مربوط به وب‌سایت را تولید می‌کند. اطلاعات تولید شده در رابطه با وب‌سایت ما برای تولید گزارش درباره نحوه استفاده از وب‌سایت استفاده می‌شود. «Google» این اطلاعات را ذخیره می‌کند. «سیاست حریم خصوصی Google» از طریق http://www.google.com/privacypolicy.html قابل دسترس است.

آیا اطلاعات شخصی شما را به اشتراک می گذاریم؟

FXChoice گاهی اوقات اطلاعات شما را براساس دستورالعمل‌ها و پس از اعمال تمهیدات امنیتی و محرمانگی متناسب، با اشخاص ثالث قابل اعتمادی که وظایف مهمی را برای ما انجام می‌دهند، به اشتراک می‌گذارد. به عنوان مثال، برای مسائل امنیتی و فنی از ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث استفاده می‌کنیم. در بخش زیر درباره دلایل به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با اشخاص ثالث، جزئیات بیشتری را شرح خواهیم داد.

ما داده‌های شخصی شما را در اختیار اشخاص ثالث قرار می‌دهیم و هدف اصلی از این کار، ارائه خدمات با کیفیت، سریع و جامع برای برآورده کردن انتظارات شما در راستای خدماتی است که ارائه می‌دهیم. پیش از آنکه اطمینان حاصل کنیم همه تمهیدات امنیتی و سازمانی برای حفاظت از داده‌های شما اجرا شده است، این اطلاعات را در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی‌دهیم، زیرا برای این هدف، بررسی‌های سختگیرانه‌ای انجام می‌دهیم. در این صورت، همچنان در قبال محرمانگی و امنیت داده‌های شما مسئول خواهیم بود.

ما داده‌های شخصی را در اختیار انواع گیرندگان زیر قرار می‌دهیم (کنترل‌کننده‌های داده‌های شخصی/پردازش‌کنندگان داده‌های شخصی):

 • به ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث یا شرکای مورد اعتماد ما برای تأیید هویت و جزئیات حساب شما و ذخیره یا پردازش اطلاعات شخصی از طرف ما. اطلاعات شخصی را بر اساس قرارداد منعقدشده میان ما و بر اساس دستورالعمل‌هایمان و مطابق با قانون حفاظت از داده‌های قابل اجرا ارائه می‌دهیم.
 • هنگامی که نیاز داریم مشاوران، وکلا، بازرسان، قیمت‌گذاران و سایر مشاوران به نمایندگی از طرف ما اقدامی انجام دهند یا افرادی خدمات مشاوره‌ای را در زمینه‌های دیگر انجام دهند؛
 • هنگامی که با افرادی کار می‌کنیم که شما به عنوان نماینده‌تان اعلام کرده‌اید یا هر فرد دیگری که به ما اطلاع داده‌اید اجازه دارد به نمایندگی از شما درخواستی را اعلام کند یا از خدمات یا حساب‌های شما استفاده کند (از قبیل اقدام بر اساس وکالتنامه)؛
 • وقتی از خدمات بانک‌ها یا ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت یا سایر شرکا استفاده می‌کنیم، یا از اشخاص ثالث متخصص مانند ارائه‌دهندگان نقدینگی، Skrill Limited، Paysafe Holdings UK Limited، VISA و MasterCard برای کمک به پردازش پرداخت‌های شما استفاده می‌کنیم؛
 • هنگامی که براساس قانون یا سایر فرایندهای حقوقی ملزم به همکاری با بلیز و سایر نهادهای اجرایی یا نظارتی مانند «کمیسیون خدمات مالی بین‌‌المللی بلیز» یا «واحد اطلاعات مالی»، بانک‌های مرکزی، دادگاه‌ها، آژانس‌های جلوگیری از کلاه‌برداری یا سایر سازمان‌ها باشیم.
 • ما با شرکت‌هایی همکاری می‌کنیم که در شناسایی و تحلیل رفتارهای کاربری شما در وب‌سایت ما به FXChoice کمک می‌کنند، برای مثال Google Analytics؛
 • اپراتورهای پستی در رابطه با ارسال بسته‌هایی که حاوی قرارداد، توافق‌نامه و سایر اسناد است و هنگامی که در زمان تحویل نیاز به تأیید هویتتان است؛
 • نهادهایی که تجهیزات، نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد نیاز برای پردازش داده های شخصی را ارائه می‌دهند و برای ساخت شبکه شرکت و انجام فعالیت‌های حسابداری، پرداخت‌های مربوط به خدمات و محصولات، پشتیبانی فنی و غیره از آن‌ها استفاده می‌کنیم؛
 • افرادی که خدمات پشتیبانی از تجهیزات مخابراتی را ارائه می‌دهند؛
 • سازمان‌ها، مؤسسات و اشخاصی که مطابق قوانین قابل اجرا باید داده‌های شخصی را در اختیار آن‌ها بگذاریم؛
 • ارائه‌دهندگان خدمات احراز هویت الکترونیکی، هنگامی که سند مربوط به مفاد یک محصول یا سرویس با استفاده از امضای دیجیتال امضا شده است؛
 • اگر «نماینده» (کارگزار معرف) تعیین کرده باشید، ممکن است برای تکمیل «شناخت کامل مشتری» و تأیید درخواستتان توسط آن‌ها، برخی اطلاعات را به اشتراک بگذاریم؛
 • ممکن است در راستای اهداف آماری برای ارتقای سطح بازاریابی FXChoice، گاهی اوقات با شرکت‌ها تماس بگیریم. اطلاعات را بر اساس قرارداد منعقدشده میان ما و شما و بر اساس دستورالعمل‌هایمان و مطابق با قانون حفاظت از داده‌های قابل اجرا ارائه می‌دهیم. ممکن است داده‌های شخصی فقط به طور ناشناس و انبوه افشا شود؛ هویت فردی‌تان رمزگذاری می‌شود
 • افراد ارائه دهنده خدمات سازماندهی، ذخیره‌سازی، فهرست‌بندی و امحای بایگانی نسخه‌های کاغذی یا الکترونیکی
 • در برخی شرایط و فقط پس از دریافت اجازه از سوی شما، ممکن است داده‌های شخصی محدودی (ازجمله نشانی ایمیل) را در اختیار شرکایمان قرار دهیم تا خبرنامه‌ها یا اطلاعات مربوط به فرصت‌های دیگری را که فکر می‌کنیم به آن‌ها علاقه‌مند باشید، دریافت کنید (فقط درصورتی که ذکر کرده باشید مایل به دریافت چنین اطلاعاتی هستید، به شما ارسال می‌شود). هر زمان بخواهید می‌توانید با اطلاع دادن از طریق کانال‌های تماس ذکرشده در بالا، اجازه‌هایتان را پس‌بگیرید. همچنین هر زمان بخواهید می‌توانید رضایتتان را برای دریافت خبرنامنه‌های مذکور از طریق لینک لغو اشتراک در همه ایمیل‌های دریافتی، پس بگیرید.

گاهی اوقات لازم است اطلاعاتی را با سازمان‌هایی که خارج از «منطقه اقتصادی اروپا» (EEA) واقع شده‌اند یا پردازش اطلاعات را خارج از «منطقه اقتصادی اروپا» انجام می‌دهند، به اشتراک بگذاریم. با این حال، اطلاعات شخصی را به آندسته از کشورها یا قلمروهای خارج از «منطقه اقتصادی اروپا» انتقال می‌دهیم که مطابق با قوانین «کمیسیون اروپا» از سطوح کافی برای حفاظت از داده‌های شخصی برخوردار باشند. یا اینکه ممکن است داده‌ها را درصورتی به خارج از منطقه اقتصادی اروپا ارسال کنیم که این انتقال تحت توافق‌نامه‌های الزام‌آور حقوقی باشد که الزامات اتحادیه اروپا را برای انتقال داده‌های شخصی توسط پردازش‌کنندگان داده‌های شخصی خارج از منطقه اقتصادی اروپا برآورده می‌کنند.

ممکن است داده‌های شخصی مربوط به مشتریانمان را درصورت فروش، انتقال، واگذاری (یا فروش، انتقال، واگذاری احتمالی)، ادغام، انحلال، جریان تعیین مدیر تصفیه، برای کل یا اساساً همه یا هر بخشی از شرکت یا دارایی‌های FXChoice، در اختیار مشتریان یا هر شخص ثالث دیگری قرار دهیم.

جمع‌آوری اطلاعات ازسوی شخص ثالث

خط‌مشی ما فقط به استفاده و افشای اطلاعاتی که از شما جمع‌آوری می‌کنیم می‌پردازد. اگر اطلاعاتتان را از طریق سرویس‌های ما (به عنوان مثال، با کلیک بر روی پیوندی به وب‌سایت یا برنامه دیگر) یا از طریق سایت‌ها یا برنامه‌های دیگر در اختیار طرف‌های دیگر قرار دهید، ممکن است قوانین متفاوتی برای استفاده یا افشای اطلاعاتی که برایشان فاش می‌کنید اعمال شود.

توجه به این نکته ضروری است که چنین سرویس‌های شخص ثالث ممکن است خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی خود را داشته باشند و به شما توصیه می‌کنیم آن‌ها را با دقت مطالعه کنید. قبل از استفاده از سایت‌ها، برنامه‌ها یا خدمات شخص ثالث، توصیه می‌کنیم شرایط و ضوابط، ضمانت‌نامه و خط‌مشی‌های حریم خصوصی آن سایت‌ها و سرویس‌ها را بخوانید و متوجه شوید و مطمئن شوید که با شرایط آن‌ها موافقید.

اطلاعات شخصی شما را برای چه مدتی نگه می‌داریم؟

مدت زمان نگهداری برخی از اطلاعات شخصی، به ماهیت اطلاعاتی که نگه می‌داریم و هدف از پردازش آن‌ها بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، پس از خاتمه قراردادتان، از داده‌های شخصی مربوط به رابطه قراردادی با شما دیگر استفاده نمی‌کنیم، اما داده‌ها را فوراً حذف نمی‌کنیم.

، بازه زمانی نگهداری از داده‌ها را با توجه به الزامات قانونی مقرر شده برای ما از سوی قانون تعیین می‌کند. برای مثال، باید برخی اطلاعات مشتری را 5 سال پس از به پایان رسیدن کسب‌وکار یا تراکنش مربوطه یا خاتمه روابط تجاری، هرکدام که مطابق ماده 16، بند 4 از قانون (جلوگیری) از پول‌شویی و تروریسم دیرتر اتفاق بیفتد، حفظ کنیم. براساس ماده 6، بند 2 از قانون (حفظ) سوابق حسابداری 2013، در رابطه با تراکنش‌های مشکوک یا تحقیقات ادامه‌دار درباره پول‌شویی/فعالیت‌های جنایی مربوط به یک مشتری یا تراکنش، ملزم هستیم از برخی اطلاعات مربوط به این‌دسته از مشتریان یا تراکنش‌ها تا به نتیجه رسیدن تحقیقات یا برای بازه زمانی 5 سال، هرکدام دیرتر اتفاق بیفتد، نگهداری کنیم.

توجه داشته باشید که اگر داده‌های شخصی شما برای دادگاه، جلسات رسیدگی به موارد اداری یا جلسات رسیدگی به شکایتی که نسبت به ما مطرح کرده‌اید نیاز باشد، این داده‌ها را حذف یا ناشناس نمی‌کنیم.

اگر هدفی که داده‌های شخصی برای آن جمع‌آوری شده بودند دیگر وجود نداشته باشد و دیگر نیازی به داده‌های شخصی نباشد، داده‌های شما حذف یا ناشناس می‌شود. منظور از ناشناس کردن این است که تمامی مشخصه‌های قابل شناسایی از داده‌هایتان حذف می‌شود. FXChoice رویه‌هایی را سازمان‌دهی کرده است تا اطمینان حاصل کند فایل‌ها به صورت مرتب پاک‌سازی می‌شوند و اینکه داده‌های شخصی بیشتر از حد نیاز نگهداری نمی شوند.

به‌روزرسانی اطلاعیه حفاظت از داده

این اطلاعیه را به‌صورت منظم بازبینی می‌کنیم و هر از گاهی اصلاحاتی را در آن اعمال می‌کنیم تا روش‌های پردازش اطلاعات شخصی توسط ما را بازتاب دهد. جدیدترین نسخه این اعلامیه همواره در وب‌سایت ما به نشانی myfxchoice-ir.org در دسترس خواهد بود.

اگر اصلاحاتی که انجام می‌دهیم اساسی باشند، ممکن است پیامی درباره اصلاحات انجام شده در بخش «اخبار» وب‌سایت قرار دهیم. از شما دعوت می‌کنیم که به‌صورت منظم نسخه فعلی این «اطلاعیه حفاظت از داده» را مرور کنید تا همواره در جریان نحوه محافظت از داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنیم باشید.

این اطلاعیه حفاظت از داده برای آخرین بار در 1 اوت 2022 به روز شده است.

درباره کوکی‌ها

FXChoice چگونه از کوکی‌ها استفاده می‌کند؟

FXChoice از کوکی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات شخصی استفاده نمی‌کند. درواقع، تنها هدف مسقیم استفاده از کوکی‌ها، مرتبط کردن درخواست‌های ارسال شده از دستگاه کاربر به سرورهای وب مربوط به آن است. با این‌حال، FXChoice از سرویس‌های شخص ثالث مانند Google Analytics استفاده می‌کند که آن‌ها به نوبه خود از کوکی‌ها برای ردگیری اطلاعات مربوط استفاده بازدیدکنندگان از وب‌سایت، مانند نسخه مرورگر، نوع سیستم‌عامل، نوع دستگاه و غیره، استفاده می‌کنند.

اطلاعاتی که از این طریق جمع‌آوری می‌شود، به FXChoice کمک می‌کند نحوه استفاده از وب‌سایت، شامل تعداد بازدیدکنندگان، صفحه‌های مشاهده شده در هر بازدید، زمان صرف شده در هر صفحه و موارد دیگر را بهتر متوجه شود. این اطلاعات به FXChoice کمک می‌کند تا تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان فراهم کند.

FXChoice تلاشی برای شناسایی هویت بازدیدکنندگان براساس IP آن‌ها نمی‌کند، مگر آنکه این کار برای شناسایی کلاه‌برداری یا براساس قانون الزامی باشد.

بازدیدکنندگان درصورت غیرفعال کردن کوکی‌ها در مرورگر وب، می‌توانند از بیشتر وب‌سایت FXChoice بدون بروز مشکل در کارکرد استفاده کنند. با این حال، برای اینکه سرویس «بک‌آفیس» (عبارتی که از آن برای اشاره به پروفایل کاربر استفاده می‌کنیم) به‌درستی عمل کند، باید کوکی‌ها فعال باشند.

کوکی‌ها به هیچ طریقی امنیت کامپیوتر شما را به خطر نمی‌اندازند.

چگونه کوکی‌ها را کنترل کنم؟

برای غیرفعال کردن یک نوع کوکی یا غیرفعال کردن کوکی‌ها به‌صورت مجزا، نیاز به استفاده از افزونه‌های مرورگر یا استفاده از نوع خاصی کوکی به نام کوکی opt-out است. همچنین کاربران می‌توانند همه کوکی‌هایی را که از قبل روی دستگاهشان وجود دارد حذف کنند و می‌توانند اکثر مرورگرها را به گونه‌ای تنظیم کنند که از بارگیری مجدد آن‌ها جلوگیری شود. غیرفعال کردن کوکی‌ها به‌صورت سراسری ازطریق تنظیمات مرورگر باعث توقف عملکرد وب‌سایت FXChoice و در نتیجه تجربه کاربری ضعیف می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه مدیریت کوکی‌ها، ازجمله متوقف کردن انواع مختلف کوکی‌ها، لطفاً از وب‌سایت www.aboutcookies.org بازدید کنید.

درباره اعلان‌های فشاری

اعلان فشاری وب چیست؟

اعلان‌های فشاری پیام‌های کوتاهی هستند که امکان ارسال آن‌ها در هر لحظه و هر کجا به مخاطبین وجود دارد. در حالی که اعلان‌های بالاپر تنها زمانی ظاهر می‌شوند که مخاطب در سایتی باشد که اعلان متعلق به آن است، پیام‌های فشاری مستقل از سایت‌ها هستند. آن‌ها با مرورگرهای وب و برنامه‌ها مرتبط هستند. اعلان‌های فشاری وب پیام‌های قابل اقدامی هستند که از طریق وب‌سایت به دستگاه بازدیدکننده ارسال می‌شوند.

چگونه از اعلان‌های فشاری وب استفاده می‌کنیم؟

وقتی که در وب‌سایت ما باشید، درخواستی دریافت می‌کنید که از شما می‌خواهد اجازه ارسال اعلان‌های فشاری را بدهید.

از اعلان‌های فشاری برای ارسال پیام به شما استفاده می‌شود. از طریق اعلان‌های فشاری اطلاعات شخصی‌تان را جمع‌آوری نمی‌کنیم. فقط درصورتی از اعلان‌های فشاری استفاده می‌کنیم که با دریافت آن موافقت کرده باشید. مرورگر و دستگاهتان اشتراک در اعلان‌ها را به طور کامل کنترل می‌کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ کنترلی بر اشتراکتان در اعلان‌های فشاری نداریم.

وقتی که از وب‌سایت ما بازدید می‌کنید، پنجره بالاپری ظاهر می‌شود. با کلیک کردن روی «اجازه دادن» در پیام ظاهرشده، اجازه را صادر می‌کنید. اگر روی «مسدود کردن» کلیک کنید، هیچ نوع اعلانی دریافت نخواهید کرد.

در مرورگرتان می‌توانید اعلان‌های فشار را غیر فعال کنید.

اگر دریافت اعلان‌های فشاری را انتخاب کنید، شناسه‌ای منحصربه‌فرد در ارتباط با دستگاهتان توسط NOTIX ازطرف ما ذخیره می‌شود تا بتوانیم خدمات را به شما ارائه بدهیم. این شناسه ناشناس است و حاوی اطلاعات شخصی نیست.

چرا از اعلان‌های فشاری وب استفاده می‌کنیم؟

اعلان‌های فشاری وب به وب‌سایت ما اجازه می‌دهند تا وجود پیام جدید یا محتوای به‌روزرسانی‌شده را به اطلاع شما برسانیم. تا زمانی که مرورگرتان باز باشد، اگر به ما اجازه داده باشید، می‌توانیم به مرورگرتان اعلان ارسال کنیم تا روی صفحه نمایش داده شوند. اعلان‌های فشاری هیچ آسیبی به کامپیوترتان یا به تجربه مرور وب شما وارد نمی‌کنند؛ برعکس، ما برای ارتقای کیفیت خدماتمان و برای آسان‌تر کردن تعامل افراد با ما از اعلان‌های فشاری استفاده می‌کنیم.

کدام مرورگرها پشتیبانی می‌شوند؟

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Internet Explorer
 • مرورگر Samsung
 • Opera
 • مرورگر Yandex
 • مرورگر UC
 • و Safari در macOS

چند اعلان فشاری دریافت خواهید کرد؟

تعداد اعلان‌هایی که ارسال می‌کنیم معمولاً بین 1 تا 4 اعلان در روز است.

آیا اعلان‌های فشاری هزینه‌ای دارند؟

دریافت اعلان‌های فشاری رایگان است. به غیر از پذیرش اعلان‌های فشاری مطلقاً نیاز نیست کار دیگری انجام دهید.

چگونه می‌توانم از دریافت اعلان‌های فشاری وب لغو اشتراک کنم؟

اگر دریافت اعلان از طرف ما را پذیرفته باشید، به روش‌های زیر می‌توانید رضایتتان را پس بگیرید (یعنی می‌توانید از دریافت اعلان‌های فشاری لغو اشتراک کنید):

مثال Google Chrome:

 1. مرورگر Google Chrome را در دستگاهتان باز کنید.
 2. به «تنظیمات» بروید.
 3. در بخش «حریم خصوصی و امنیت» روی «تنظیمات سایت» کلیک کنید.
 4. روی اعلان‌ها کلیک کنید.
 5. انتخاب میان مجاز یا مسدود کردن اعلان‌ها: دامنه خاصی را می‌توانید انتخاب کنید که قبلاً به آن اجازه اشتراک داده‌اید و اکنون می‌خواهید آن را حذف کنید. اگر ازطریق تنظیمات مرورگر اشتراکتان را برای سایتی خاص لغو کنید، دیگر از آن سایت اعلان فشاری دریافت نخواهید کرد.

غیرفعال کردن اعلان فشاری در برخی مرورگرها